آخرین اخبار

نشست هم اندیشی رییس و اعضای کمیسیون امنیت ملی با وزیر امور خارجه و مدیران ارشد این وزارتخانه

به دعوت وزیر امور خارجه نشست هم اندیشی و تبادل نظر رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با وزیر و مدیران ارشد وزارت امور خارجه در محل این وزارتخانه برگزار شد.
اشتراک گذاری
20 فروردین 1402
کد مطلب : 3208

دکتر امیرعبداللهیان در این نشست، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در جریان آخرین تحولات‌ سیاست خارجی و روابط بین‌المللی قرار داد.

در این جلسه همچنین گزارشی از نتایج و دستاوردهای سفر وزیر امور خارجه به پکن و مذاکرات برقراری مجدد روابط با عربستان، مذاکرات امنیتی با عراق، اقدامات وزارت امور خارجه در جهت مدیریت مناسبات با جمهوری آذربایجان، روابط کشورمان با افغانستان در زمینه‌های مبارزه با تروریسم، امنیت مرزها، مبارزه با مواد مخدر و همچنین اقدامات این وزارتخانه در زمینه ایرانیان خارج از کشور به اطلاع نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسانده شد.

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز هر یک نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را در حوزه‌های مختلف مرتبط با سیاست و روابط خارجی با مدیران ارشد وزارت امور خارجه مطرح کردند.

معاون دیپلماسی اقتصادی و چند مدیر ارشد وزارت خارجه نیز آخرین دیدگاه‌های خود را بیان کردند.

در پایان این نشست هم اندیشی دکتر امیرعبداللهیان ضمن قدردانی از نقطه نظرات رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی‌بر تداوم‌ رایزنی و همفکری بین وزارت امور خارجه و مجلس شورای اسلامی‌ تاکید کرد.

⬇️⬇️ گزارش تصویری ⬇️⬇️

نشست رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی با وزیر امور خارجه و مدیران ارشد این وزارتخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *