آخرین اخبار
جلال‌زاده با اشاره به بازگشایی سفارت ایران در ریاض:

ریاض و تهران دو پایتخت مهم جهان اسلام هستند/ بازگشایی سفارت ایران در ریاض تأمین کننده منافع ایران، عربستان و منطقه است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس، با بیان اینکه ریاض و تهران دو پایتخت مهم جهان اسلام هستند، بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی تامین‌کننده منافع ایران، عربستان و منافع منطقه است.
اشتراک گذاری
16 خرداد 1402
کد مطلب : 3847

وحید جلال زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار خبری مبنی‌بر‌اینکه بازگشایی سفارت ایران فردا با حضور سفیر ایران در ریاض انجام خواهد شد، گفت: جمهوری اسلامی ایران در دولت جدید به دنبال سیاست توسعه همسایگی است و همیشه علاقه مند به افزایش سطح روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با کشورهای دیگر خصوصاً کشورهای همسایه و اسلامی است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در تدبیری که در وزارت امور خارجه انجام گرفت روابط ما با عربستان سعودی نوسازی شد و همچنان این روند ادامه دارد ضمن اینکه قطعا بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پایتخت این کشور سطح روابطمان را با عربستان افزایش خواهد داد و این موضوع به نفع کشورهای اسلامی و منطقه خواهد بود.

وی تصریح کرد: ما نتایج این اقدام را در آینده مشاهده خواهیم کرد چرا که ریاض و تهران دو پایتخت مهم منطقه و جهان اسلام هستند و اگر این دو کشور به هم نزدیک‌تر شوند و منافع یکدیگر را نیز درنظر بگیرند قطعا نفع آن به کشورهای منطقه و اسلامی خواهد رسید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: در چند ماه اخیر که روابط جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی مراحل نوسازی را طی می‌کند، اثرات آن در منطقه و کشورهای اسلامی قابل مشاهده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: امیدواریم که این مسیر در جهت بهبود روابط جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی تداوم یابد چرا که قطعا منافع هر دو کشور را تامین خواهد کرد./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *