آخرین اخبار

دیدار با معاون رئیس شورای فدراسیون روسیه

دکتر وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه دیدارهای خود با مقامات روسیه روز دوشنبه با کنستانتین کوساچف معاون رییس شورای فدراسیون‌ روسیه در مسکو دیدار و گفت و گو کرد. ????رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این دیدار هدف از سفر هیات پارلمانی […]

اشتراک گذاری
09 آبان 1402
کد مطلب : 4860

دکتر وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه دیدارهای خود با مقامات روسیه روز دوشنبه با کنستانتین کوساچف معاون رییس شورای فدراسیون‌ روسیه در مسکو دیدار و گفت و گو کرد.

????رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این دیدار هدف از سفر هیات پارلمانی ایران به مسکو را بررسی اتفاقات جاری در منطقه، به ویژه جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه و یافتن راه‌های تازه برای توقف کشتار بی‌رحمانه مردم فلسطین عنوان کرد.

#دکتر_جلال_زاده گفت: بازیگر اصلی حوادث فعلی در منطقه آمریکا است و اتاق جنگ تل‌آویو امروز از سوی واشنگتن هدایت می‌شود.

#نماینده_ارومیه با اشاره به شکست‌های متمادی آمریکا در اوکراین، افغانستان و سوریه، گفت آمریکایی‌ها کینه و نفرت خود از ناکامی‌های قبلی را بر سر مردم مظلوم غزه خالی می‌کنند.

جلال‌زاده ضمن یادآوری اشک تمساح غربی‌ها برای مردم اوکراین، از سکوت غربی‌ها در خصوص کشتار حدود ۹۰۰۰ فلسطینی در غزه به شدت انتقاد کرد.

وی با اشاره به وظیفه تاریخی کشورهای منطقه در شرایط حساس فعلی، اعلام کرد که ایران در تدارک برگزاری جلسه روسای پارلمان‌های کشورهای دوست فلسطین است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین اعلام کرد که روز سه‌شنبه پیام رییس مجلس شورای اسلامی را به همتای روسی وی تقدیم خواهد کرد.

????کنستانتین کوساچف معاون شورای فدراسیون روسیه نیز با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، گفت که تهران و مسکو در خصوص این مناقشه مواضع مشابهی دارند و می‌توانند در این زمینه با هم به همکاری مشترک برسند.

کوساچف تحریم‌های یکجانبه غرب علیه ایران و روسیه را نشانه‌ای از عدم پذیرش جهان چندقطبی از سوی آن‌ها دانست.
وی همچنین در این دیدار به زمینه‌های مشترک همکاری میان دو کشور از جمله الحاق ایران به سازمان بریکس و مشارکت در کریدور شمال-جنوب اشاره و نسبت به افزایش همکاری‌های دوجانبه تهران و مسکو اظهار امیدواری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *