آخرین اخبار

دیدار با روسای کمیته بین‌الملل ‌و کمیته دفاع دوما در مسکو

دکتر وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در رأس هیأتی به مسکو سفر کرده‌است، امروز با لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته بین‌الملل ‌و آندری کارتاپولوف رئیس کمیته دفاع دوما در مسکو دیدار و گفت و گو کرد. وحید جلال‌زاده در این دیدار با محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در […]

اشتراک گذاری
08 آبان 1402
کد مطلب : 4857

دکتر وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در رأس هیأتی به مسکو سفر کرده‌است، امروز با لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته بین‌الملل ‌و آندری کارتاپولوف رئیس کمیته دفاع دوما در مسکو دیدار و گفت و گو کرد.

وحید جلال‌زاده در این دیدار با محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، عملیات طوفان الاقصی را نتیجه ظلم ۷۵ ساله صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم فلسطین دانست.

جلال‌زاده ضمن اشاره به اقدامات مجلس شورای اسلامی در اعزام هیات‌های پارلمانی به کشورهای دوست و هم‌پیمان بعد از آغاز عملیات طوفان الاقصی، اتفاقات امروز غزه را جنایت قرن نامید.

#نماینده_ارومیه عنوان کرد که ایران و روسیه باید به تلاش‌های خود برای آتش‌بس فوری در غزه شدت بخشند تا کشتار کودکان و زنان و مردم بی‌دفاع غزه متوقف شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به فاصله گرفتن اروپایی‌ها از مواضع آمریکا در موضوع خاورمیانه عنوان کرد که اتفاقات غزه در روزهای اخیر انزوا و شکست سیاست خارجی آمریکا را آشکار ساخت.

جلال‌زاده با اشاره به سومین نشست کمیسیون مشترک پارلمانی ایران و روسیه که اخیرا در تهران برگزار شد، گفت: «روابط دو جانبه دو کشور به طور پیوسته در تمام عرصه‌ها رو به گسترش است».
وی هم‌چنین نسبت به همکاری دو ایران و روسیه در تسریع تکمیل پروژه راه‌آهن رشت-آستارا اظهار امیدواری کرد.

????اسلوتسکی رئیس کمیته بین‌الملل دومای دولتی روسیه نیز در این دیدار عنوان کرد با وجود تقویت قطعنامه اردن در مجمع سازمان ملل، اسرائیل و آمریکا در عمل با سر باز زدن از آن مشروعیت این مجمع را زیر سوال برده‌اند.

اسلوتسکی افزود: آمریکا به دنبال افزایش تنش در جنگ غزه است و با وجود تمام تلاش‌های دیپلماتیک ایران، روسیه و جامعه بین‌الملل به صورت یکجانبه از جنایات رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند.

این مقام دومای روسیه با اشاره به برگزاری جلسه کمیته اجرایی مجمع پارلمانی آسیا در آینده نزدیک، از اهمیت ایجاد یک بستر پارلمانی مخصوص در منطقه برای مقابله با جنایات صهیونیست‌ها در غزه سخن گفت.
وی همچنین پروژه کریدور شمال- جنوب را رقیبی برای کانال سوئز و تنگه دریای سیاه برشمرد و نسبت به تکمیل هر چه سریع‌تر آن اظهار امیدواری کرد.

????الکساندر کارتاپولوف رئیس کمیته دفاع دومای روسیه نیز در این دیدار عنوان کرد جنایات ارتش رژیم صهیونیستی که این روزها غربی‌ها از آن تحت عنوان دفاع از خود یاد می‌کنند، مدت‌هاست از حد و مرز خود گذشته است.

الکساندر کارتاپولوف افزود: آمریکا با تحمل شکست در اوکراین، سوریه و افغانستان، در غزه با حمایت از اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به دنبال احیای چهره تخریب شده خود است اما تلاش‌های آن‌ راه به جایی نخواهد برد.
وی در این دیدار همچنین بر موضع مشترک ایران و روسیه برای ایجاد آتش‌بس فوری در غزه و لزوم افزایش همکاری‌های نظامی و فنی دو کشور تاکید کرد.

#دیپلماسی_همسایگی #روسیه #طوفان_الاقصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *