آخرین اخبار
نشست کمیسیون امنیت ملی با حضور معاون عملیات سپاه:

دشمنان مترصد فرصتی برای ناامن کردن کشور بودند.

نشستی برای بررسی جزئیات بیشتر و بررسی ابعاد امنیتی موضوع، در کمیسیون امنیت ملی با حضور سردار نیلفروشان معاون عملیات سپاه پاسداران برگزار شد. موضوع تحولات کشور ابعاد مختلفی دارد؛ پرونده خانم مهسا امینی به صورت تخصصی در کمیسیون امور داخلی کشور در حال بررسی و گزارش در حال تهیه است. در کمیسیون امنیت ملی […]

اشتراک گذاری
10 مهر 1401
کد مطلب : 846

نشستی برای بررسی جزئیات بیشتر و بررسی ابعاد امنیتی موضوع، در کمیسیون امنیت ملی با حضور سردار نیلفروشان معاون عملیات سپاه پاسداران برگزار شد.

موضوع تحولات کشور ابعاد مختلفی دارد؛ پرونده خانم مهسا امینی به صورت تخصصی در کمیسیون امور داخلی کشور در حال بررسی و گزارش در حال تهیه است. در کمیسیون امنیت ملی ابعاد امنیتی این موضوع دنبال شده البته در حوزه میدان تمرکز اصلی با هدایت فرماندهی نیروی انتظامی کشور بوده و سپاه در چارچوب وظایف ذاتی، ابعاد امنیتی موضوع را بررسی کرده است.

بر اساس گزارش و ارزیابی امنیتی انجام گرفته، دشمنان ما فارغ از موضوع مهسا امینی مترصد فرصتی برای به انحراف کشیدن مطالبات و ایجاد یک فضای ناامن در کشور بودند و برنامه‌ریزی‌هایی از قبل صورت گرفته است. متاسفانه جریان نفاق و گروهک‌های تجزیه طلب که وابستگی آنان به دشمنان ایران مسجل است، با برنامه ریزی از قبل اقداماتی را صورت دادند و سعی کردند سوالات و ابهامات مردم را به انحراف بکشانند و با حضور خیابانی خود شرایط را به سمت ناامنی سوق دهند.

مردم ما هوشیارانه و با بصریت با موضوع مواجه شدند و ضمن پیگیری سوالات خود، تحت تاثیر این فضاسازی قرار نگرفتند، القای یک فضای روانی ناامن موفق نبوده است و شاهد افول اغتشاشات هستیم.

سپاه پاسداران و نیروهای بسیج بدون سلاح در میدان حضور پیدا کردند و طبق دستورالعملی که داشتند، برای حفاظت از مراکز حساس بدون تجهزات مسلحانه، کار دفاع را انجام دادند. گروه‌هایی که از قبل برنامه‌ریزی داشتند اما با سلاح سرد و سلاح‌های غیر سازمانی به نیروهای مدافع امنیت در کشور حمله کردند و تعدادی از نیروهای امنیتی کشور صدمه دیدند و مجروح شدند و تحت درمان هستند.

سپاه پاسداران یکی از واکنش هایی که نشان داده این بوده که به مقر برنامه‌ریزی فکری جریانات جدایی طلب در اقلیم شمال عراق حملات موثری را داشته است، اطلاعات کشورمان نشان می‌دهد این افراد در حال برنامه‌ریزی برای نفوذ و خرابکاری در کشور بودند و اقدام صورت گرفته به موقع بوده و ضربات اساسی به این گروه های تجزیه طلب و برانداز زده است.

نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *