آخرین اخبار
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

تحریم سپاه یک توهین آشکار به ملت ایران است/ تهیه پیش نویس طرح اقدام متقابل پارلمان اروپا

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن محکومیت اقدام پارلمان اروپا، گفت: تحریم سپاه یا تروریستی قلمداد کردن آن، یک توهین آشکار به ملت ایران است.
اشتراک گذاری
01 بهمن 1401
کد مطلب : 2366

وحید جلال زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اقدام اخیر پارلمان اروپا علیه «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی»، گفت: اروپایی‌ها در یک اقدام مداخله جویانه و خصمانه علیه ملت ایران، هفته گذشته بیانیه‌‎ای را صادر کردند که شامل اتهامات بسیاری علیه جمهوری اسلامی ایران و مقامات ایران بود، پارلمان اروپا در یکی از بندهای این بیانیه پیشنهاد قرار گرفتن نمایندگان مجلس، رئیس جمهور و رئیس مجلس را در فهرست تحریم‌‌های اتحادیه اروپا مطرح کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: پارلمان اروپا همچنین در بند دیگری آورده است که «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» در لیست سازمان های تروریستی اتحادیه اروپا قرار گیرد.

جلال زاده با اشاره به واکنش‌های مختلف اشخاص حقوقی و حقیقی، مردم و نمایندگان مجلس نسبت به اقدام پارلمان اروپا، تقاضایی که این افراد و مقامات از مجلس برای اقدام متقابل داشتند را یادآور شد و گفت: آقای دکتر قالیباف نیز در سفر اخیر خود به استان گیلان اعلام کرد که اروپا منتظر عمل متقابل از سوی مجلس شورای اسلامی باشد.

وی افزود: سپاه پاسداران یک نهاد مردمی است که در جنگ و صلح کنار مردم بوده است و قاطبه مردم هم با این موضوع موافق هستند. سپاه در سیل و زلزله کنار مردم و یاری رسان آنها بوده و هست. در واقع ستون‌هایی که در مقابله با هجمه دشمن از سپاه و بسیج شاهد هستیم، همان ستون‌ها را در حوادث غیرمترقبه و طبیعی شاهدیم که کنار مردم هستند.

جلال زاده تصریح کرد: بنابراین تحریم سپاه یا تروریستی قلمداد کردن یک توهین آشکار به ملت ایران است. از همین رو مجلس امروز در کمیسیون امنیت ملی با حضور نمایندگان و مسئولان دستگاه‌های ذی ربط نشست فوق العاده‌ای را برگزار کرد تا پیش نویس طرحی را آماده کنیم که بتواند در راستای پاسخ به بیانیه پارلمان اروپا و پاسخ درخوری به اقدامات احتمالی شورای اروپا باشد.

وی ادامه داد: در صورت موافقت نمایندگان با این طرح در صحن علنی، آن را به تصویب خواهیم رساند. مردم بدانند نمایندگان در خانه‌ملت ذره‌ای از حقوق مردم و منافع ملی عقب نخواهند نشست زیرا در مقابل تهدیدات دشمن و اقدامات مداخله جویانه اگر اقدام متقابل انجام ندهیم، آنها جری‌تر خواهند شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها که با همین هدف تصویب شد، بسیار موثر بود و آثار تصویب این قانون را در مذاکرات ایران و ۴+۱ مشاهده کردیم. بنابراین مجلس تصمیم انقلابی خواهد گرفت تا بتواند عمل متقابل خود را در برابر اقدامات بعدی اروپایی‌ها قانونی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *