آخرین اخبار
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت یوم‌الله ۱۳ آبان:

برگزاری راهپیمایی۱۳ آبان در بیش از ۹۰۰ شهر و استان/ تعدادی از دانش‌آموزان با رهبری معظم انقلاب دیدار می‌کنند

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت یوم‌الله ۱۳ آبان گفت: مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان با عنوان «۱۳ آبان، حماسه ایستادگی مقاومت و استکبارستیزی» در بیش از ۹۰۰ شهر و استان از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱ با حضور گسترده دانش‌آموزان و دانشجویان و اقشار مردمی برگزار می‌شود.
اشتراک گذاری
09 آبان 1401
کد مطلب : 1330

وحید جلال زاده امروز در نشست خبــری خود اهـم بـرنـامـه هـای برگزاری مـراسـم یـوم الله ۱۳ آبـان را تـشـریح کرد و به تـبـیـین فضـای حـاکـم بر مـراسـم پرداخت و گفت: در جنگ پیچیده و ترکیبی دشمن جنگ شناختی حرف اول را می زند و شما اصحاب رسانه در این عرصه بسیار حایز اهمیت هستید.

وی ‌ادامه داد: ۱۳ ابان از روزهای مهم در تاریخ انقلاب اسلامی و یادآور حوادث مهمی است. در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ تبعید امام (ره) به ترکیه را داشتیم و در همین روز ما جاسوسان آمریکایی را از ایران اخراج کردیم. شهادت تعدادی از دانش آموزان مقابل دانشگاه تهران حادثه دیگر بود. مناسبت سوم که امام (ره) به عنوان انقلاب دوم یاد کردند تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام بود.

جلال زاده ادامه داد: اگر نیم نگاهی به تاریخ صد سال گذشته بیندازیم می بینیم اگر این سفارت به کار خودش ادامه می داد قطعا اقداماتش علیه ایران بیشتر و بیشتر می‌شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مرکز ثقل ۱۳ آبان دانش آموزان و دانشجویان و مردم بودند. امسال روز جمعه بزرگداشت ۱۳ آبان برگزار می شود. ان‌شاءالله امسال به نحو احس برگزار می شود.

جلال زاده اظهار کرد: دشمن با عملیات اغتشاش برخی شهرهای ما را ناآرام کرده و مهمترین هدفش تخریب و از بین بردن وحدت ملی و اتحاد داخلی ملت ایران است. امام و رهبری مکرر گفته اند رمز پیروزی ملت ایران وحدت است، پس در هر جایگاهی که هستیم خصوصا رسانه ها نباید اجازه دهیم دشمن در این هدف پیروز شود.

وی گفت: دو قطبی سازی رسانه در برابر رسانه، دانشجو در برابر دانشجو و همسایه در برابر همسایه تلاشی است که از سوی دشمن انجام می شود. دشمن در پروژه خیابان شکست خورده و حوادثی مثل حادثه تروریتسی شاهچراغ یعنی شکست آن‌ها. شاهد بودیم داعش رسما عملیات تروریستی در شیراز را پذیرفت و نفر دوم این اقدام تروریستی هم دیروز توسط سربازان گمنام امام زمان دستگیر شده است.

رییس ستاد برگزاری مراسم ۱۳ آبان ادامه داد: امسال ۱۳ آبان باید با رنگ و بوی بیشتری برگزار شود و پررونق تر از سال های گذشته که دشمن حس نکند اتفاقاتی که در چند روز و هفته های گذشته رخ داده در اراده ملت ایران خللی وارد کرده است.

وی با بیان اینکه ۱۳ آبان روز جهانی مبارزه با استکبار جهانی است با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمن به دنبال شکست ایران قوی است، گفت: نقش آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد، کشتار دانش آموزان و حمایت و همراهی شاه در این قضیه، حمله نظامی آمریکا به طبس، طراحی کودتای نوژه، همراهی آمریکا در تشویق صدام به جنگ با ایران، اعمال تحریم های شکننده برای اسقاط ایران، طراحی آشوب های مختلف، ترور دانشمندان هسته ای و ترور قهرمان ملی ما شهید قاسم سلیمانی و حمایت از فرقه منافقین را در این سالها شاهد بوده ایم و اینها از جمله اقدامات آمریکا علیه ملت و دولت ایران در این سالها بوده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم افزود: دست آمریکا در حوادث اخیر را بیش از پیش می بینیم. یکی از روسای جمهور سابق آمریکا گفته است ما منتظر چنین روزی در ایران بوده ایم. آمریکایی ها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای حوادث اخیر بودجه تصویب کردند.

جلال زاده با تشریح برنامه های روز ۱۳ آبان گفت: در تهران که مراسم مقابل لانه جاسوسی، تجمع و سخنرانی و اجرای قطعنامه داریم، مردم به سمت دانشگاه تهران حرکت می کنند. در استان‌ها از نقطه ای راهپیمایی آغاز می شود و به سمت مراکز نماز جمعه راهپیمایان حرکت می کنند. برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها، همایش «قرن ۲۱» در ۹ و ۱۰ آبان در مجمع اساتید مسلمان برگزار می‌شود. برگزاری دویست کرسی ازآداندیشی در موضوع استکبار ستیزی توسط بسیج دانشجویی در دانشگاه ها، جشنواره هنری «روایت تسخیر» با مشارکت وزارت فرهنگ در برخی دانشگاه ها، پویش روایت «استقلال»، تولید درس نامه و محتوای چند رسانه ای «چرا مرگ بر آمریکا» در مدارس و دانشگاه ها، برگزاری ویژه برنامه هایی در نماز جمعه، برگزاری نشست‌های بصیرتی در حوزه های علمیه با موضوع ۱۳ ابان، راه اندازی پویش های دانش آموز «فهمیده» و پویش عشق «شهید» ویژه کلیه مدارس کشور و جشنواره سرود «ای ایران» در مدارس کشور و همچنین حضور چهره های شاخص علمی‌ و ورزشی در غرفه هایی که در مسیر راهپیمایی در نظر گرفته شده است از جمله برنامه های گرامیداشت روز ملی ۱۳ آبان است.

رییس ستاد مرکزی برگزاری روز ۱۳ آبان اظهار کرد: روز چهارشنبه ۱۱ آبان تعدادی از دانش آموزان با مقام معظم رهبری دیدار می کنند. همچنین زنگ استکبار ستیزی صبح روز چهارشنبه در همه مدارس کشور نواخته می شود. نثار گل‌ به مزار شهدای دانش آموز نیز روز پنجشنبه ۱۲ آبان برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: بیش از ۳۵۰۰ تن از اصحاب رسانه داخلی و خارجی مراسم امسال را پوشش خبری می دهند.

جلال‌زاده گفت: امسال به پرچم جمهوری اسلامی که کفن شهیدان ما در این سال ها بوده است و پرچم عشق و محبت ایرانیان است توهین شده است، از این روز مراسم پرچم در برخی مدارس کشور امسال برگزار می شود.

وی گفت: ستون فقرات دشمن را مردم باید در خیابان بشکنند و رسانه در این عرصه بسیار نقش مهمی دارد.

شایان ذکر است، سخنران اصلی مراسم گرامیداشت روز ملی ۱۳ آبان جلال زاده، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *