آخرین اخبار
به دعوت دکتر جلال زاده برگزار شد:

نشست بررسی مشکلات طرح هوشمند سازی آرد و نان

در این جلسه که با حضور دستگاه های متولی این طرح و برخی از نمایندگان مردم برگزار شد، ابعاد مختلف طرح هوشمند سازی آرد و نان مورد بررسی قرار گرفت و مشکلات بوجود آمده ناشی از اجرای این طرح مطرح شد. ◽️توجیه نا مناسب واحد های صنفی در مورد ابعاد مختلف طرح و نحوه اجرای […]

اشتراک گذاری
07 خرداد 1402
کد مطلب : 3705

در این جلسه که با حضور دستگاه های متولی این طرح و برخی از نمایندگان مردم برگزار شد، ابعاد مختلف طرح هوشمند سازی آرد و نان مورد بررسی قرار گرفت و مشکلات بوجود آمده ناشی از اجرای این طرح مطرح شد.

◽️توجیه نا مناسب واحد های صنفی در مورد ابعاد مختلف طرح و نحوه اجرای آن

◽️مشخص نبودن مسئول اصلی و متولی واقعی طرح

◽️ عدم توجه به اقتصاد نانوایان و عرضه کنندگان نان

◽️ در نظر نگرفتن رضایتمندی مردم در حین اجرای طرح

◽️کاهش اختیار از استانداران در مدیریت سهمیه آرد استان ها

▫️نقص در نظارت میدانی

▫️تعطیلی برخی از نانوایی ها به دلیل اصلاحات انجام شده در سهمیه آرد

تعدادی از مشکلات اولیه این طرح بود که مورد بحث و نقد قرار گرفت.

مقرر شد تا دستگاه های مجری و متولی طرح نواقص مطرح شده را هر چه سریعتر برطرف نمایند و اجرای طرح هوشمند سازی آرد و نان را با رفع این آسیب ها و اجرای تدریجی آن برنامه ریزی نمایند.

این جلسه با حضور
◀️ معاون اقتصادی وزیر کشور

◀️ معاون بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی

◀️ مشاور وزیر اقتصاد در امور آرد و نان

◀️ مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی

◀️ مدیر کل امور زیر بنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه

◀️ رئیس اتحادیه نانوایان

◀️ رئیس اتحادیه نان سنگک
و
◀️ تعدادی از نمایندگان محترم مجلس برگزار شد.

وحید جلال زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی جهت بررسی ابعاد مختلف طرح هوشمند سازی یارانه آرد و نان اظهار داشت: طرحی به منظور جلوگیری از رانت، فساد،کم‌فروشی و از بین بردن منابع کشور در حوزه تامین آرد در حال اجراست که نفس این طرح را مثبت و خوب میدانیم اما در اجرا نواقصی متوجه به این است.

وی افزود: برخی اعتراضات در مورد نحوه اجرای این طرح در تعدادی از استان‌ها از سوی نمایندگان به کمیسیون منعکس شد که عمده آنها مربوط به تشکیل صفوف طولانی برای دریافت نان و تعطیلی تعدادی از نانوایی ها بود لذا کمیسیون امنیت با دعوت از مسئولین مرتبط از وزارت اقتصاد و مجموعه بانک پشتیبان نرم افزار فروش نان و سایر بخش ها به منظور بررسی ابعاد این موضوع و دریافت نقاط قوت و ضعف به مسئله ورود کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد: دریافت ما از توضیحات مطروحه در جلسه در چند بخش قابل جمع‌بندی است ابتدا اینکه واحد های صنفی در خصوص ابعاد و نحوه اجرای طرح به خوبی توجیه نشدند و از تخلفات پیش بینی شده و یا نکات مثبت این طرح اطلاع درستی ندارند، همچنین مسئول اصلی و متولی واقعی این طرح به خوبی مشخص نشده از آنجایی که بسیاری از موضوعات به وزارت جهاد کشاورزی باز می گردد اما در حال حاضر وزارت اقتصاد با توجه به راه‌اندازی سامانه فروش توسط یکی از بانک ها مسئولیت پیگیری را بر عهده دارد.

وی در بخش دیگر صحبت های خود با بیان اینکه اقتصاد نانوایی ها نیز در این طرح دیده نشده است، گفت: بحث رضایتمندی مردمی چه در بخش عرضه نان چه در بخش تقاضا دیده نشده است یا حداقل به خوبی توجیه نشده اند در حالی که بازدیدهای میدانی ما حاکی از این است که نانوایی ها به دلیل اقتصاد ضعیف و مشکلات معیشتی مجبور به انجام برخی تخلفات می شوند در این طرح با جریمه مواجه می شوند و اگر به اقتصاد نانوا توجه نشود تخلفات به روش های مختلف ادامه خواهد یافت./

⬇️⬇️ گزارش تصویری ⬇️⬇️

نشست بررسی مشکلات طرح هوشمند سازی آرد و نان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *