آخرین اخبار

بازدید دکتر وحید جلال زاده نماینده مردم شریف ارومیه در مجلس شورای اسلامی از محله امین

“محله امین ” که در پشت بازار تاناکورا قرار دارد از محلاتی است که پس از ساخت و ساز به بافت شهری اضافه شده است و به علت ساخت غیر اصولی، فاقد زیر ساخت های لازم شهری از جمله مدرسه، مسجد، کلانتری، فضای ورزشی و سایر خدماتی است که باید به مناطق شهری ارائه شود. […]

اشتراک گذاری
24 آبان 1401
کد مطلب : 1656

“محله امین ” که در پشت بازار تاناکورا قرار دارد از محلاتی است که پس از ساخت و ساز به بافت شهری اضافه شده است و به علت ساخت غیر اصولی، فاقد زیر ساخت های لازم شهری از جمله مدرسه، مسجد، کلانتری، فضای ورزشی و سایر خدماتی است که باید به مناطق شهری ارائه شود. همچنین به دلیل ساخت و سازهای بی رویه زمین خالی برای احداث موارد مطرح شده، باقی نمانده است. به دلیل تردد صاحبان باغ ها و همچنین وجود بازار تاناکورا، ورودی این محله به مکانی بسیار شلوغ و پر ازدحام تبدیل شده است و تردد اهالی را با مشکل جدی مواجه کرده است.
همچنین به دلیل فقدان مدرسه در این محله دانش آموزان مجبور هستند برای تردد از محور پر ترافیک و نا ایمن قره آغاج برای رسیدن به مدرسه استفاده کنند که همین امر باعث تصادفات و صدمه به دانش آموزان شده است. مشکلات آسفالت و فاضلاب از دیگر معضلات این محله می باشد.

در دیداری که دکتر وحید جلال زاده نماینده مردم شریف ارومیه در مجلس شورای به همراه تعدادی از مدیران استانی از این محله داشتند، پیرامون مسائل مطرح شده بحث و بررسی صورت گرفت. در تماسی که از سوی دکتر جلال زاده نماینده مردم شریف ارومیه با مسئول ناحیه مربوطه آموزش و پروش انجام شد مقرر گردید تا در صورت وجود زمین در این محله. با اولویت به ساخت مدرسه اقدام کنند. همچنین مقرر شد تا زمان انجام امور زیر بنایی از جمله ساخت مدرسه و فراهم شدن سایر زیر ساخت ها، معاونت عمرانی شهرداری ارومیه برای تامین امنیت رفت و آمد اهالی محله بخصوص دانش آموزان برای احداث پل عابر پیاده اقدام لازم را انجام دهند. پیگیری های لازم نیز برای مشکل آسفالت و فاضلاب این محله توسط دکتر جلال زاده از مدیران مربوطه انجام گرفت و شهرداری ارومیه متعهد به انجام اقدامات لازم در زمینه ترمیم آسفالت این محله گردید همچنین مقرر شد اقدامات لازم در سایر موارد نیز صورت گیرد.

#همچنان_پیگیریم

⬇️⬇️ گزارش تصویری ⬇️⬇️

بازدید از محله امین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *