آخرین اخبار
جلال زاده در دیدار با نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران:

ایران اسلامی نسبت به اهداف راهبردی خود در منطقه، به ویژه در سوریه جدی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران با بیان اینکه ایران اسلامی نسبت به اهداف راهبردی خود در منطقه، به ویژه در سوریه جدی است، گفت: ما حامی مردم و دولت سوریه در مقابله با تروریسم با هدف کمک به امنیت و ثبات منطقه و سوریه خواهیم بود.
اشتراک گذاری
10 آبان 1401
کد مطلب : 1335

هیفاء محمد جمعه، نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران شامگاه سه‌شنبه ( ۱۰ آبان ماه ۱۴۰۱ ) با وحید جلال زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

جلال زاده در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه فرهنگی، تاریخی و دینی مردم دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران به دقت تحولات سوریه را دنبال کرده و نسبت به اهداف راهبردی خود در منطقه، به ویژه در سوریه جدی است.

وی در همین راستا افزود: حمایت های حافظ اسد در جریان جنگ تحمیلی فراموش شدنی نیست و امروز ما نیز حامی مردم و دولت سوریه در مقابله با تروریسم با هدف کمک به امنیت و ثبات منطقه و سوریه خواهیم بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ابراز خرسندی نسبت به خروج سوریه از بحران تروریستی تصریح کرد: سهم سوریه بعد از ایستادگی و مقاومت، با تقدیم شهدای بسیار در مقابل تروریست ها و کشورهای حامی آنان آرامش و امنیت است، هرچند هنوز مناطقی از این کشور تحت اشغال ترک ها و آمریکاییها قرار دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس در موضوع همکاری های اقتصادی تأکید کرد: دو کشور در میدان دشمن را شکست داده و اکنون بعد از بحران در کنار هم می¬توانند در زمینه اقتصادی نیز پیروز شوند.

وی با تشریح این موضوع نسبت به افزایش همکاریهای دوکشور در سطوح مختلف افزود: به موازات همکاری های نظامی و سیاسی، پیشبرد عملی و جدی همکاری های تجاری و اقتصادی فیمابین ایران و سوریه مدنظر است و جمهوری اسلامی ایران از هرگونه همکاری در بخش های اقتصادی و تجاری با سوریه استقبال می کند.

وی سفرهای فیمابین گروه های دوستی پارلمانی را در جهت تقویت سطح مناسبات دو کشور حائز اهمیت خواند و اظهار داشت: ما از هرگونه فعالیت در راستای توسعه و گسترش مناسبات با سوریه استقبال می کنیم و معتقدیم رصد روابط اقتصادی دو کشور از سوی گروه های دوستی پارلمانی بر روند ارتقاء سطح مناسبات اقتصادی فیمابین در دوران تحریم کمک خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر اهمیت مشارکت دو کشور در فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی در حوزه های علم و فناوری، از گسترش همکاری ها بین دانشمندان ایرانی و سوری در رشته های مختلف، استقبال کرد.

در ادامه این دیدار، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از همتایان خود در سوریه برای سفر به تهران دعوت به عمل آورد.

هیفاء محمد جمعه نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران نیز در این دیدار، روابط دو کشور را راهبردی و بر اساس احترام متقابل دانست و گفت: مراودات پارلمانی نقش مهمی در پیشبرد روابط راهبردی دارد و مناسبات دو کشور در زمینه های مختلف، فرصت خوبی ایجاد نموده است تا سوریه از تجارب و توانمندیهای ایران در عرصه های مختلف بهره‌مند گردد.

نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران در پایان این دیدار، ضمن قدردانی از حمایت های پایدار جمهوری اسلامی ایران از سوریه گفت: مردم سوریه هرگز کمک های بی دریغ دولت و ملت دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران در شرایط سخت و بحرانی سوریه را فراموش نخواهند کرد.

دیدار با نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *