آخرین اخبار
جلال زاده در گفتگو با مهر:

انتفاع اقتصادی برای مجلس مهم است / هنوز تا یک توافق خوب فاصله داریم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تأکید مجلس آن است که انتفاع اقتصادی به مردم در مذاکرات لحاظ شود و ما هنوز تا یک توافق خوب فاصله داریم.
اشتراک گذاری
26 مرداد 1401
کد مطلب : 442

وحید جلال زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه امروز مجلس یک جلسه غیرعلنی بسیار مهم در مورد روند مذاکرات هسته‌ای داشت، گفت: این جلسه بسیار متفاوت و چالشی بود و مباحث و نقدهای بسیار مهمی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شد.

وی بیان کرد: برای نمایندگان مجلس انتفاع اقتصادی مردم مهم است و حتماً باید این موضوع در مذاکرات لحاظ شود. در سال ۹۹ قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران را تصویب شد که نقشه راه کشور برای رفع تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی است.

رئیس کمیسیون امنتی ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای ما دولت‌ها خیلی تفاوتی ندارند و تأکید ما بر این است که حتماً باید در مذاکرات منافع ملی تأمین شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: گزارش‌هایی که از سوی شمخانی، امیرعبداللهیان و علی باقری به نمایندگان ارائه شد ناظر به آخرین پیوستی بود که طرف مقابل به ایران ارائه کرده بود و موارد و ایراداتی که درباره تحریم‌ها، تضمین‌ها و حوزه پادمانی وجود داشت، در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جلال زاده اظهار داشت: ما همچنان با یک توافق خوب فاصله داریم اما اگر منافع کشورمان تأمین شود ایران آماده است. ما باید از گذشته درس عبرت بگیریم و مجلس جلسات مشترک خود با دولت و مذاکره کنندگان را ادامه خواهد داد تا به تیم مذاکره کننده کشورمان در راستای رسیدن به یک توافق خوب مساعدت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *